Kun hoidat veroasioita elinkeinonharjoittajana, maataloudenharjoittajana tai metsätaloudenharjoittajana, valitse OmaVeroon kirjautumisen jälkeen linkki Hoida omia veroasioita. Tämän linkin kautta pääset hoitamaan kaikkia veroasioitasi. Lue lisää: Uutta OmaVerossa
Huoltokatkot ja häiriöt Verohallinnon palveluissa
Voit tarkistaa, mitä suunniteltuja huoltokatkoja tai muita poikkeustilanteita Verohallinnon asiointipalveluissa ja asiakaspalvelussa on.
Päivitämme tiedot tulevista huoltokatkoista mahdollisimman aikaisin. Pahoittelemme katkoista aiheutuvaa vaivaa.
Verkkopalvelut
OmaVero
- La 16.5. klo 6.30 − ma 18.5. klo 8.00: OmaVerossa on käyttökatko järjestelmäpäivityksen vuoksi.
Ilmoitin.fi
La 16.5. klo 7 – su 17.5. klo 17: Verohallinnon järjestelmäpäivitys. Ilmoituksia voi antaa normaalisti päivityksen aikana, mutta ne käsitellään Verohallinnossa vasta päivityksen jälkeen. Saapumispäiväksi tulee lähetyspäivä.
Palkka.fi
Ei tiedossa olevia huoltokatkoja.
Vero API rajapinnat
- Tuotantoympäristö
- API-rajapinnat sulkeutuvat järjestelmäpäivityksen takia la 16.5. klo 7 ja avautuvat viimeistään su 17.5. klo 17, mahdollisesti jo aiemmin.
- Testiympäristö
- Pe 8.5. klo 17 – ti 12.5. klo 17: API-testiympäristö ei ole käytössä järjestelmäpäivityksen takia.
Verohallinnon varmennepalvelu
- Testivarmenteet:
- Ei tiedossa olevia huoltokatkoja.
- Tuotantovarmenteet:
- Ei tiedossa olevia huoltokatkoja.
Vero.fi
Ei tiedossa olevia huoltokatkoja.
Chat
Ei tiedossa olevia huoltokatkoja.
Veronsaajien palvelut
Ei tiedossa olevia huoltokatkoja.
Puhelin, palvelupisteet ja postin jakelu
Puhelinpalvelu
Ei tiedossa olevia huoltokatkoja.
Verotoimistot ja asiakaspalvelupisteet
Ei tiedossa olevia huoltokatkoja.
Kirjepostin jakelu
Ei tiedossa olevia häiriöitä.